12 maja 2015

Semilac 025 i 103 - czerwony i fuksja

Lakiery hybrydowe zawojowały świat manicure. Skusiłam się na własny zestaw do robienia manicure utwardzanego lampą. I na lakiery firmy Semilac. Manicure  hybrydowy jest bardzo trwały, w zasadzie mam go na paznokciach do momentu, aż mnie zacznie denerwować odrost, co u mnie trwa około 1,5 do 2 tygodni. U każdego może być inaczej, w zależności od tempa wzrostu paznokcia. Mimo wszystko komfort pewności nieskazitelnego manicure jest niesamowity i wart pracy przy tym typie malowania paznokci.

Malowanie jest bowiem proste, ale nieco pracochłonne. Samo malowanie to przygotowanie paznokcia, leciutkie zmatowienie, odtłuszczenie cleanerem, położenie bazy, utwardzenie w lampie, nałożenie 2-3 warstw kolorowego lakieru, każdą warstwę osobno się utwardza, a na koniec kładzie top, utwardza i przemywa cleanerem. Od razu można włożyć rękę w słoik z gwoździami, jak pokazywała to na samym początku w swoich reklamach, pierwsza firma, która wprowadziłą ten typ malowania paznokci na rynek - Shellac.

Zdejmowanie lakieru hybrydowego nie jest trudne, wymaga jednak nieco czasu. Najlepszą metodą, jaką znam to nakładanie na lakier fragmentu płatka kosmetycznego nasączonego acetonem, owinięcie kawałkiem folii aluminiowej, tak, żeby płatek jak najlepiej przylegał do lakieru, przetrzymanie w tej formie około 15-20 minut i zdrapanie resztek lakieru drewnianym patyczkiem. Lakier Semilac schodzi z paznokci w formie proszku (nie całej warstwy).

Poniżej jest porównanie dwóch kolorów lakierów hybrydowych Semilac: 

025 Glitter Red - przepiękna,mocna wersja czerwieni z niebieskawymi i srebrnymi iskierkami. Drobinki nie są nachalne, sam kolor czerwieni jest niezwykle kobiecym, czerwonym kolorem, takim nie za jasnym, i nie za ciemny. W sam raz. Uwielbiam!
oraz
103 Elegant Raspberry - kolor nieco podobny do Watermelon'a Essie, jednego z moich ulubionych kolorów na wiosnę i lato. To mocny kolor różowo-czerwony, w zależności od światła. W ciemnym pomieszczeniu będzie się wydawał prawie czerwony, natomiast w świetle odkryje w sobie ciemną fuksję. Wspaniały!

Poniżej zdjęcia w różnym oświetleniu. 

w tzw. słonecznym cieniu ;)

w cieniu

w cieniu

późnym wieczorem, na środkowych paznokciach 103, na małym i wskazującym 025


w pełnym słońcu

3 komentarze: